مرکز ترویج سرمایه گذاری

واحد ترویج سرمایه گذاری (Investment Promotion Unit)

فعالان اقتصادی و صاحبان کسب و کار امروزه با طیف گسترده ای از مسایل و مشکلات روبرو هستند. از مسایل مربوط به تامین مالی تا مباحث حقوقی و نیروی انسانی از موارد مبتلابه سازمان ها است. برای حل چنین مسایل و پاسخ گویی به سوالات احتمالی در خصوص هر یک از موارد و موضوعات پیش روی بنگاه های اقتصادی، اشکالی از سازمان ها شکل گرفه اند که در قالب مشاوره خدمات تخصصی به بنگاه ها ارائه می نمایند. برای مثال شرکت های تامین سرمایه به ارائه راه حل ها در خصوص تامین مالی می پردازند و شرکت های مشاوره حقوقی به ارائه خدمات مشاوره مالیاتی به کسب و کارها اشتغال دارند. همانگونه که مشخص است این سازمان ها به شکل تخصصی توسعه یافته و مراجعه کننده در صورتی که با طیف گسترده تری از مسایل روبرو باشد ناگزیر از مراجعه به سازمانهای متعدد خواهد بود.

موضوع بعدی در مورد سازمانهای مشاوره دهنده، شکل و نحوه ارائه خدمات آنهاست که عمدتا تنها به ارائه راه حل های پیشنهادی می پردازند و اجرای راه حل ها بر عهده صاحبان کسب و کار است و چه بسا در مرحله اجرا کارآیی راه مزبور از دست برود.

گروه ما با بررسی و مطالعه در خصوص سازمان های ارائه کننده خدمات مشاوره ای، با ایده ای نوین به گرد هم آوری تخصص های لازم برای ایجاد راه حل های نوین و کارآمد جهت مدیریت یکپارچه کسب و کار در قالب یک مجموعه واحد تحت عنوان واحد ترویج سرمایه گذاری پرداخته است.

IPU در حکم یک هایپرمارکت است که بهترین ها را در هفت حوزه مالی، بازرگانی، بازاریابی و فروش، IT، حقوقی، فنی و در نهایت آموزش و منابع انسانی گرد هم آورده است. به این ترتیب که ارتباط با برترین متخصصان در حوزه های یاد شده برقرار گردیده و خدمات این گروه به صورت یکپارچه، در دسترس مجموعه قرار گرفته است.

از آنجا که بسیاری از صاحبان کسب و کار درک و برداشت صحیح و دقیقی از مسایل و مشکلات پیش روی خود ندارند و عمدتا تمامی مشکلات خود را ناشی تنگناهای مالی می دانند، لازم است تا کسب و کار یاد شده به دقت مورد بررسی قرار گیرد و مسایل مبتلابه آن به درستی شناسایی گردد. بنگاه اقتصادی مراجعه کننده در واحدی به نام OSS مورد بررسی و بازبینی قرار می گیرد.

واحد One Stop Shop یا OSS نقطه ورود بنگاه اقتصادی به IPU می باشد. در این واحد گروهی از برترین متخصصین با مهارت های چندگانه گرد هم آمده اند و بنگاه را مورد بررسی دقیق و همه جانبه قرار داده، تمامی مسایل مبتلابه آن شناسایی نموده و مرجع رسیدگی به این مشکلات در IPU تعیین می نمایند. بعد از شناسایی آنچه که واقعا باعث ایجاد مشکلات در مسیر حرکت بنگاه شده است و هدایت آن به سمت دپارتمان مورد نظر، صاحبان کسب و کار به مانند مشتریانی که در یک فروشگاه بزرگ برای رفع نیازهای خود به خرید می پردازند، در IPU به هرآنچه که برای برطرف نمون مسایل و مشکلات خود نیاز دارند دسترسی خواهند داشت.

در واقع IPU به مانند یک هماهنگ کننده بزرگ، برترین متخصصان، مشاوران و صاحبنظران را که قادر به ایجاد راه حل های نوین و کارآمد برای مشکلات و مسایل کسب و کار هستند، در حوزه های 7 گانه شناسایی کرده و بر اساس نیاز مراجعه کننده، وی را به سمت بخش های مد نظر، هدایت می کند. پس از ایجاد و ارائه راه حل ها، کسب و کارها در مرحله پیاده سازی مدل ها و راه حل ها همراهی می شوند تا از اجرای ناقص و یا به انحراف رفتن در مسیر جلوگیری شود.

در این شکل از فعالیت، تمامی نیازهای کسب و کار در یک مجموعه واحد که با نگرشی یکپارچه و منسجم شکل گرفته برطرف شده و فعالان اقتصادی در تمامی مراحل از هدایت و نظارت برترین ها در حوزه های تخصصی بهره مند خواهند بود.